Mary w Nowym Jorku

Księżna Mary jest już w Nowym Jorku. Wczoraj Następczyni Tronu wzięła udział w uruchomieniu  Finn Juhl-Hall w budynku United Nation.

Trochę historii: Fin Juhl żył w latach 1912 – 1989 i był duńskim architektem, projektantem wnętrz, najbardziej zasłynął projektując meble. Był jedną z czołowych postaci w tworzeniu „duńskich projektów” w 1940 roku i to właśnie on był projektantem, który wprowadził duński design do Ameryki.

W spotkaniu uczestniczyli także Sekretarz Narodów Zjednoczonych  Pan Ban Ki-moon.

Organizacja jest współfinansowana przez ONZ, Duńskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych, Duńskie Ministerstwo Kultury i Fundację Realdania. Łączny duński wkład pieniężny wynosi 3.000.000 dolarów. W samym budynki znajdują się nowe, zaprojektowane przez dwóch duńskich projektantów,Kasper Salto i Thomas Sigsgaard , meble.

Podczas spotkania księżna wygłosiła przemówienie, można je zobaczyć tutaj.

Księżna będzie w Nowym Jorku do soboty. W  Big Apple weźmie udział w półrocznym spotkaniu Grupy Zadaniowej Wysokiego Szczebla. Mary należy do tej organizacji od września 2012 roku. Panel ma na celu zwalczanie śmiertelności matek i promowanie zdrowego życia. Następczyni tronu dołączyła do niego na wniosek Funduszu Ludnościowego Narodów Zjednoczonych (UNFPA).

Na tę okazję księżna wybrała buty i baskinkową bluzkę, które nosiła podczas ślubu w Luksemburgu w ubiegłym roku. Oraz spódniczkę, którą nosiła kilkakrotnie.

Hugo_BossNederdelen- Alberta FerrettiC72861A4ABB5695A18DFEFBDEB39510C79660FE98318A34E0D8C95263

Do tego księżna dobrała torebkę Rika:

Oraz kolczyki Marianne Dulong:

***

Księżna nagrała film z okazji Europejskiego i Światowego Tygodnia Szczepień. Mary jest patronką WHO (World Health Organization). Film można obejrzeć naciskając na zdjęcie poniżej.

obraz

3 myśli nt. „Mary w Nowym Jorku

    1. ~Iza

      W przyszłym tygodniu planuję wrócić na bloggera, jak na razie blog o Stephanie działa dobrze więc mam nadzieję, że nic się znowu nie zepsuje :)

      Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>