Nowości – potwierdzenie księcia Mikołaja i ślub w Szwecji

Jak przeczytałam przed chwilą na Bllidet Blated w ślubie Szwedzkiej księżniczki Madeleine, 8 czerwca, wezmą udział zarówno książę Frederik i księżna Mary jak i książę Joachim i księżna Marie. Nic nie zostało jednak potwierdzone przez pałac. W ślubie z pewnością weźmie udział księżniczka Benedtikte (najmłodsza siostra królowej Małgorzaty) która jest matką chrzestną księżniczki. Oficjalnego potwierdzenia możemy się spodziewać w przyszłym tygodniu.

Pan Christopher O'Neill i księżniczka Madeleine.  Zdjęcie: Kate Kuhner

Jeżeli chcielibyście dowiedzieć się więcej o ślubie zajrzyjcie tutaj – Szwedzki Pałac Królewski stworzył stronę z okazje zbliżającego się ślubu.

***

Księżniczka Mary tulipany

W 2008 roku jedna z odmian tulipanów w Gavnø Castle Park została nazwana na cześć księżnej Mary Jej imieniem. Jak informuje Billed Bladet odmiana ta cieszy się ogromną popularnością, dlatego też postanowiono sprzedawać je w kwiaciarni na terenie parku. do tego 1 czerwca w godzinach od 10 -16 każdy odwiedzający będzie mógł wykopać cebulkę tego tulipana. na zdjęciu powyżej widać tę odmianę, te różowe tulipany, są bardzo oryginalne – na jednej łodyżce wyrasta kilka kwiatów. Czyż nie są piękne ?

***

25 czerwca król Willem Alexander i królowa Maxima z Holandii odbędą oficjalną wizytę w Danii.

***

Już jutro odbędzie się potwierdzenie księcia Mikołaja, z tej okazji pałac królewski opublikował 13 fotografii ukazujące każdy rok życia chłopca od 1999 roku aż do teraz:

Książę Mikołaj, 2001

Książę Mikołaj, 2002Książę Mikołaj, 2003Książę Mikołaj, 2004Książę Mikołaj, 2005Książę Mikołaj, 2006Książę Mikołaj 2007Książę Mikołaj 2008Książę Mikołaj 2009Książę Mikołaj 2010Książę Mikołaj 2011Książę Mikołaj 2012

***

Książę Frederik był wczoraj w nowo otwartym parku wodnym. Następca Tronu spędził pod wodą 40 minut nurkując. Ten Park jest obecnie największy w Europie.

6 myśli nt. „Nowości – potwierdzenie księcia Mikołaja i ślub w Szwecji

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>