Książę Christian

Książę Christian urodził się w sobotę, 15 października 2005 r. o godzinie 01.57 w Rigshospitalet , Copenhagen University Hospital w Kopenhadze.
Był zdrowy z Apgar na 10 (z 10) po 1 minucie. Po urodzeniu, ważył 3,5 kg i miał 51 cm (20 cali). W południe w dniu jego urodzin wystrzelono 21 salw  od Sykstusa w Holmen w Kopenhadze i na zamku Kronborg z okazji narodzin królewskiego dziecka. O zachodzie słońca na ogniska radiolatarni były oświetlone w całej Danii, a okręty Home Guard zapalali reflektory i kierowali wszystkich do stolicy. Kilka ogniska zostały również oświetlone w uroczystości w Australii.

Książę Christian był hospitalizowany krótko w dniu 21 października 2005 r., ponieważ cierpiał na żółtaczkę noworodków , ta choroba jest zwykle nieszkodliwa i dość rozpowszechnione (szczególnie w przypadku przedwczesnych porodów). Pierwsze fotografie ówczesnego chłopca 6-dniowe pokazały żółty odcień twarzy i rąk. Książę został zbadany przez lekarzy i przeszedł badania krwi, a następnie przebywał w komorze  w specjalnych kolorowych promieniach światła aby rozbić substancję bilirubiną, która powoduje żółtaczkę. Rodzice zabrali go z powrotem do domu tego samego dnia.
Książę Christian został ochrzczony w dniu 21 stycznia 2006 r. w Pałacu Christiansborg kaplicy biskupa Erika Normana Svendsena. Christian ma ośmiu chrzestnych. Są nimi Haakon, książę Norwegii , Mette-Marit, księżna Norwegi , Victoria, Następczyni Tronu Szwecji , Książę Joachim Danii , Pavlos, książę Grecji , Jane Stephens i dwaj przyjaciele pary, Jeppe Handwerk i Hamish Campbell. 

W dniu 27 marca 2007 Książę Christian zaczął uczęszczać do przedszkola w Domu Dziecka królowej Ludwiki, położonej 35 km na północ od Kopenhagi w Fredensborg gdzie mieszka rodzina. Książę Christian wszedł do środka w towarzystwie swoich rodziców, przedszkole nosi imię chrześcijanina – przodka Louise ze Szwecji .

W dniu 4 stycznia 2011 r., na krótko przed narodzinami księcia Vincent’ego i księżniczki Josephine, książę Christian rozpoczął naukę w przedszkolu parafialnym w Garrison Ward, które jest pięć minut spacerem od pałacu, a zatem nieco bardziej wygodnie w podróży do przedszkola niż Domu Dziecięcego Królowej Luizy.
W dniu 27 kwietnia 2011 r., ogłoszono, że książę Christian zaczyna swoją formalną edukację w Trane Overgaard School w Gentofte . Zaczął swój pierwszy dzień w szkole podstawowej, w dniu 12 sierpnia 2011 roku.


dumna mama zabrała ze sobą aparat aby uwiecznić jakże ważne wydarzenie w życiu syna

Christian był pierwszym członkiem rodziny królewskiej Danii i pierwszym przyszłym król duńskim, uczęszczającym do przedszkola. W tym samym wieku, książę Frederik miał nianię w pałacu. Jest również pierwszym członkiem rodziny królewskiej Danii uczęszczającym do szkoły publicznej.

Książę Christian Danii uczęszcza usługę do świętowania Królowa Małgorzata II z lat 40 w Danii na tronie w Pałacu Christiansborg kaplicy 15. stycznia 2012 w Kopenhadze, Dania.
Jego imiona wszystkie mają znaczenie rodziny:
  • Christian jest po jego pra-pra-dziadku, Chrystianie X Duńskim , nadając mu to imię rodzina królewska kontynuuje tradycję nadawania następcy tronu imienia Frederick lub Christian.
  • Valdemar jest po Waldemarze IV Duńskim . Jest również wspólne królewskie imię. Wujek księcia Joachim ma imię Waldemar jako jedno z imion. Kuzyn Felix, drugi syn Joachima, ma także
  • Valdemar jako jeden z imion.Henri jest po jego dziadka, księcia Henryku.
  • John jest po jego dziadku, John’ie Donaldson.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>