Książę Vincent

Książę urodził się 8 stycznia 2011 roku w Rigshospitalet , Uniwersytet w Kopenhadze Hospital , w Kopenhadze , o godzinie 10:30 czasu lokalnego, 26 minut przed swoją siostrą bliźniaczką. Po urodzeniu, ważył 2,67 kg (5,8 lb) i mierzył 47 cm (18,5 ins).

Wkrótce po jego narodzinach, mówiąc do prasy, książę żartował nazywając jego nowonarodzonego syna Elvisem , jak bliźniacy akcji urodzeni z „King of Rock and Roll”.

W południe w dniu 8 stycznia, 21-salw armatnich z Sykstusa akumulatora w Holmen Naval Base w Kopenhadze, z okazji narodzin królewskiego dziecka.

HRH Prince Vincent Of Denmark meets the press, whilst on skiing holiday in Verbier on February 12, 2012 in Verbier, Switzerland.

W 2009 roku, duński konstytucja została zmieniona , udzielono bezwzględnego majoratu do duńskiego tronu, co oznacza, że najstarsze dziecko, niezależnie od płci, ma pierwszeństwo w ​​linii sukcesji. W starym systemie preferencji mężczyzna był pierwszy , Vincent byłby przesunięty przed Isabellę w linii sukcesji, z nowym prawem, jest bezpośrednio po niej. Jako potomek królowej Wiktorii w Wielkiej Brytanii , Książę jest również w linii sukcesji do tronu każdej z szesnastu Kolonii , gdzie ma pierwszeństwo nad Isabellą, bo tam mężczyźni są w preferencji pierworództwa.

Vincent i jego siostra zostali ochrzczeni w dniu 14 kwietnia 2011 r., w kaplicy kościoła Holmen . Nadano mu Vincent Frederik Dominik Aleksander . Jego rodzicami chrzestnymi są jego wuj, John Stuart Donaldson, Felipe, książę Asturii , Gustav, dziedziczny książę Sayn-Wittgenstein-Berleburg , hrabia Michael Ahlefeldt-Laurvig-Bille, baronowa Helle Reedtz-Thott i Caroline Heering.

  • Vincent , nazwa oznacza „podbijają”  i że z patrona winiarzy , mówi się, że w uznaniu francuskich korzeniach jego dziadka, księcia Henrika.
  • Frederik , po swoim ojcu i po zwyczaju, w  ktorym duńscy książęta mają zwykle albo Frederik lub Christian wśród swoich imion
  • Minik , popularne Grenlandzkie imię używane dla obu płci, co oznacza, „viscid train oil which is being used as sealing for skin boats”
  • Alexander , popularne imię w Danii, początkowo Łacińska nazwa pochodzi od greckiego Alexandros , czyli „obrońca ludzi”. Jest to również popularne imię wśród rodziny księżnej Mary.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>