Chiny

HONG KONG-DENMARK-ROYALS

Książę Frederik i księżna Mary rozpoczęli wizytę w Chinach. od wizyty w Hong Kongu, gdzie od rana uczestniczą w spotkaniach w zakresie kultury, mody, biznesu i handlu, mające zacieśnić związki między Danią a Chinami.

Wcześnie rano para otworzyła oficjalnie projekt  ”Business of Design Week” oraz centrum wystawowe.
para miała okazję zobaczyć 25 stoisk, gdzie goście mogli oglądać wiele różnych przykładów duńskiego wzornictwa.
jak się okazuje para szczególna uwagę zwróciła na nowoczesne głośniki, oprócz tego z zaciekawieniem oglądali meble, biżuterię od Georg’a Jensena i Pandory, modele środowiskach miejskich.
więcej zdjęć

Księżna Mary miała na sobie suknię od Malene Birger. Jest to tak zwana sukienka Zafir Classic.

Kronprinsparret besøger på sightseeing i Hong Kong HONGKONG/
wszelka biżuteria pochodzi od Marianne Dulong
buty od Dolce & Gabanna
do tego torebka  Naledi Copenhagen
Wieczorem para książęca wzięła udział w uroczystej kolacji w Hong Kongu w Parkview posiadanych przez duńską Izbę Gospodarczą
Księżna miała na sobie ponownie jedwabną drukowaną sukienkę duńskiego projektanta Yde Ole. Księżna nosiła tę sukienkę w Nowym jorku i Korei Południowej.
Kolczyki są z kolekcji Kharisma od Marianne Dulong i są bezwzględnie jedną z ulubionych par kolczyków Mary. Marianne Dulong stworzyła kolekcję wraz z Anją Camillą Alajdi która jest osobistą stylistką księżnej.
do sukienki założyła buty od Gianvito Rossi.
DZIEŃ II
Książę Frederik i księżna Mary kontynuują wizytę w Hong Kongu. Rano para wzięła udział w otwarciu wystawy, nagród INDEX 2011 przez duńską organizację pozarządową INDEX: Design to Improve Life.

Potem książę i księżna odwiedzili Electronics Company, Bang & Olufsen, w miejscu Pacific.
Księżna ma na sobie żakiecik SAND, pierwszy raz miała go na sobie 22 listopada, odwiedzając fundację Netwerk
pierścionek od Georg’a Jensen;a
clip_image176
torebka RIKA
Rika _ Camelia
buty od PRADY
clip_image050
***
DZIEŃ III
Książę i księżna byli w Pekinie, gdzie niestety było znacznie zimniej niż w Hong Kongu. Ale do rzeczy…

Ostatni dzień wizyty w Chinach para rozpoczęła od 9.00 Red Brick Contemporary Art Museum – muzeum sztuki nowoczesnej gdzie mieli okazję zobaczyć kilka eksponatów, dzieł stworzonych przez duńskich artystów. Księcia i księżną oprowadził duński artysta pan Erik A. Frandsen.
Księżniczka Mary (CHINA OUT) książę Frederik Danii i Crown Princess Mary Danii odwiedzić nowo otwarte Red Brick Contemporary Art Museum, gdzie wystawa duńskiego artysty Erik A. Frandsen pokazuje w dniu 8 grudnia 2012 r. w Pekinie, Chiny.
Red Brick Contemporary Art Museum
Red Brick Contemporary Art Museum

Godzinę później byli już w galerii Faurschou Fundation.
Księżniczka Mary (CHINA OUT) Crown Princess Mary Danii wygląda na jedną z rzeźb na duńskiej galerii, Galeria Faurschou, w dzielnicy Art 798 8 grudnia 2012 w Pekinie, Chiny.Denmark's Crown Princess Mary visits an art gallery at 798 Art District in Beijing, China, Saturday, Dec. 8, 2012.
Około godziny 11.00 książę i księżna pojawili się w LEGO Education Centre, gdzie księżna spotkała dziećmi układała klocki. Chińczycy udowodnili, że zabawa tego rodzaju klockami wspomaga rozwój mózgu.
„Oni zbudowali wszystkie typy domów dla swoich znajomych i rodziny. To było imponujące, zobaczyć, jak dzieci układają klocki jedne na drugich, a one utrzymuje solidną strukturę,” powiedziała księżna Mary w krótkim wywiadzie do kanału TV 2.
Se billederne: Mary leger med Lego
Po godzinie 12.00 książę Frederik i księżna Mary przybyli do Ambasady gdzie wzięli udział w premierze nowego produktu firmy Arla – mleka.
Około 14.00 para oglądała mecz tenisa, po którym miał okazję wykazać się także książę Frederik grając badmintona z chińskim mistrzem olimpijskim który pokonał Danię w Londynie w sierpniu ubiegłego roku.

(CHINA OUT) książę Frederik Danii gra z duńskim badmintona Badminton gracza Peter Gade (bez ilustracji) w Royal duńskiej ambasady w dniu 8 grudnia 2012 r. w Pekinie, Chiny.
(CHINA OUT) książę Frederik Danii gra z duńskim badmintona Badminton gracza Peter Gade (bez ilustracji) w Royal duńskiej ambasady w dniu 8 grudnia 2012 r. w Pekinie, Chiny.
Następnie około godziny 16.00 obejrzeli pokaz mody duńskich projektantów.
Księżna Mary miała na sobie płaszczyk od  Diane von Furstenberg, który nosiła już w zeszłym roku.
marynielsjuul2JS
Pod płaszczykiem kryła się sukienka, którą księżna pierwszy raz nosiła w 2004 roku na letnim rejsie do Odense:
buty pochodzą od Valentino, na zdjęciu powyżej ( z lewej) księżna była ubrana tak samo, tj. miała na sobie tę samą sukinkę i buty, jeżeli się nie mylę to zdjęcie pochodzi ze spotkania z Barakiem i Michelle Obama, a z prawej własnie z rejsu po Odense.
do tego kolejny raz torebkę od Nadeli Copenhagen

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>